• بسیار سفر باید
 • Dobai
 • India
 • Dubai
 • China Wall

مکانهای توریستی دبی

برج خلیفه

برج خلیفه آسمان خراشی است که در شهر دبی قرار دارد. این برج با ۱۶۰ طبقه و ارتفاع ۸۲۸ متر (به گفته سازندگان این برج ارتفاع برج خیلفه تا نوک آنتن آن به بیش از یک کیلومتر می ‌رسد هر چند تا کنون ارتفاع واقعی این برج اعلام نشده ‌است چرا که با اصرار اماراتی‌ ها طول این برج در زمان ساخت افزایش یافت و از اعلام اولیه فراتر رفت)، در حال حاضر عنوان بلندترین سازه ساخته شده به دست بشر را به خود اختصاص داده‌است. برج خلیفه در روز چهارم ژانویه ۲۰۱۰ گشایش یافت. این برج در خیابان شیخ زاید در دبی واقع شده و دارای بخش‌هایی با کاربردهای تفریحی، مسکونی، تجاری و اداری می‌ باشد و بخشی از آن نیز به عنوان هتل درنظر گرفته شده‌ است.

 

مسجد جمیرا دبی

مسجدی زیبا متعلق به اولین عصر طلایی اسلام می باشد.مسجد جمیرا دبی بهترین مسجد شهر دبی است که شکل معماری کلاسیک زیبای خود را مدیون کاریو فرمانروای مصری این شهر است که در اواخر هزاره اول و در اولین دوران طلایی اسلام حکمرانی این شهر را در اختیار داشت. حکاکی های زیبایی روی گنبد سنگ ماسه ای و مناره های این مسجد انجام شده است، در حالیکه ورودی مسجد آراسته به نقاشی هاییست که روی زمینه آبی آن خودنمایی می کنند. مسجد جمیرا تنها مسجدیست که درهای آن به روی غیر مسلمانان نیز باز است، اما برای ورود به مسجد باید به تورهایی که توسط خود مسجد راه اندازی شده است بپیوندند.

 

خانه شیخ سعید

دبی در نزدیکی خور دبی واقع شده است. این بنا در قرن نوزدهم ساخته شد و تا اواسط قرن نوزدهم مرکز قدرت امارات بود. سازنده خانه شیخ سعید المکتوم جد شیخ حاضر بود که از سال ۱۹۱۲ تا زمان مرگش در سال ۱۹۵۸ بر امارات حکومت کرد. مجلس امارات در این خانه برگزار می شد و تصمیمات مهم مملکتی در آنجا گرفته می شد. خانه شیخ سعید المکتوم در سال ۱۹۸۶ بازسازی شد و تبدیل به آخرین نمونه باقی مانده از بناهای قدیمی عربی با معماری عالی شد. درب تمام اتاق های این خانه به روی حیاط زیبای آن باز می شود. این اتاق ها به فرش، اثاثیه و تصاویری زیبا مزین شده اند. چشم انداز گالری طبقه بالای این خانه زیبایی از خور را در زیر پاهایتان قرار می دهد.

 

 

هتل تفریحگاه صحرایی و آبگرم ال ماها دبی

تجربه صحرانوردی و آشنایی با آداب و رسوم عربی در یک محیط آرامش بخش و دلپذیر در اتاقهایی با طراحی برگرفته از فرهنگ شرقی و مهمتر از همه کارکنانی خوش برخورد و مجرب همه آن چیزیست که در هتل صحرایی آل ماها انتظار شما را میکشد. پیاده روی در صحرا به همراه راهنمای اختصاصی ، شترسواری و تیراندازی ، سالنهای مجهز بدنسازی و ماساژ و استفاده رایگان از اینترنت از جمله خدمات این هتل لوکس و صحرایی میباشد.هتل ال ماها یکی از بهترین هتلهای صحرایی دبی و البته یکی از گرانترین آنها میباشد.

 

دارالمسیاف در جمیرا

اتاقهایی مجلل  دارای بالکن ، ساحل اختصاصی ،مجموعه ای از بازیهای دریایی ، استخر روباز و سرپوشیده، سالن تنیس و اتاقهای ماساژ از امکانات هتل دارالمسیاف جمیرا میباشد.هتل دارای سه رستوران تایلندی ، ایتالیایی و غذاهای دریایی میباشددکوراسیون تمامی اتاقها بر اساس سبک عربی طراحی شده اند.محل هتل در محله جمیرا و در نزدیکی پارک آبی واید والدی قرار گرفته است.

 

بستکیه

بَستَکیه (به عربی: البستکیة) نام محله‌ای بسیار قدیمی و تاریخی در امارت دبی ویکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است.سالها پیش معماران برجسته بستک استان هرمزگان به امارات مهاجرت کردند و همان جا شهر بستکیه فعلی را در دبی ساختند. اکنون خانه های تاریخی بستک در هرمزگان رو به نابودی است درحالی که به زودی خانه‌های بستکیه دبی در فهرست

میراث جهانی ثبت می‌شود.

 

موزه دبی

موزه دبی در قلعه الفهیدی‌ قرار دارد و به نظر می‌رسد که قدیمی‌ترین بنای دبی است. این موزه در سال 1971 در محل این قلعه

قدیمی بنا شده است.تصاویر رنگارنگ آن زندگی را در روزهای قبل از اکتشاف نفت نشان می‌دهند. گالریها مناظری از رودخانه،

خانه‌های سنتی عربی، مساجد، سوق، نخلستانها‌ و زندگی صحرایی و دریایی را نمایش می دهد . همچنین مصنوعاتی‌ که از

چندین حفاری در امارات‌ و از غارهایی‌ که قدمت آنها به هزاره سوم قبل از میلاد می‌رسد، بدست آمده و بازیافت‌ شده‌اند، به نمایش

گذاشته می‌شوند. هدف اصلی از پیدایش موزه دبی عرضه و ثبت زندگی سنتی بود که بخش عمده‌ای از آن با سرعت در حال محو شدن است.

 

قلعه فهیدی

قلعه فهیدی به عربی ( حصن الفهیدی ) یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر دبی ویکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است که سالیانه شمار فراوانی از گردشگران امارات به سویش می‌شتابند. قلعه فهیدی یکی از قدیمی‌ترین آثاری است که تا کنون در امارت دبی پا برجا مانده‌است. این دژ در سال (۱۷۸۷) میلادی ساخته شده‌است.

شندغه

شندغه به عربی ( الشندغة ) یکی از مناطق تاریخی شهر دبی ویکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است. این منطقه در مدخل خور دبی و ازسمت جنوب غربی خور واقع شده است. « منطقه شندغة » در سال ۱۸۶۲ میلادی تأسیس شده است. درسال ۱۸۹۶ میلادی حاکم دبی از قلعة الفهیدی به اینجا نقل مکان کرده است. خانه « شیخ سعید آل مکتوم » حاکم وقت در این منطقه واقع است که چند سال پیش بازسازی شده است و حالا موزه است. همچنین چند مسجد کوچک و تاریخی در این منطقه وجود دارد که کلاً از جانب شهر داری بازسازی شده است. همچنین خانه «شیخ عبید بن ثانی » وزیر شیخ سعید آل مکتوم در این منطقه قرار دارد که مانند ساختمان‌های نامبرده نیز بازسازی شده است و قرار است که آن هم موزه کنند.

بازار طلای دبی

بازار طلا به عربی ( سُوق اَلذَهـَب ) یکی از معالم بارز وتاریخی و جاذبهٔ گردشگری شهر دبی ویکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است که سالیانه تعدادی زیادی از گردشگران از مناطق داخل و خارج امارات به سویش می‌شتابند. بازارها در دو سوی خور (دبی) از جمله جاذبه‌های شهر محسوب می‌شوند این بازارها نه تنها به خاطر خرید و فروش و تجارت، بلکه به خاطر بازدید گردشگران از آنها، از رونق خاصی برخوردارند. بازار طلا در منطقه الرأس در بر دیره واقع شده‌است. در گذرهای پهن تر «بازار طَلا» فروشگاه‌هایی را مشاهده می‌کنید که ویترین‌های خود را با انبوهی از گردنبند ، انگشتر ، النگو ، گوشواره و سنجاق سینه پر کرده‌اند.
قیمت طلا نیز نسبت به بسیاری از نقاط دنیا پایین تر می‌باشد. در خیابانهای باریک دیگری، گردشگران فروشگاه‌هایی را که نارگیل و قهوه می‌فروشند و در کنار آنها نیز بساط فروش چای دیده می‌شود. تعدادی نانوایی نیز با تنورهای قدیمی در این بازار به پخت نان مشغولند. فروشگاه‌های کوچک پارچه فروشی نیز به فروش چادر بسیار زیبا با حاشیه‌های تزئین داده شده، شلوارهای گلدوزی شده و لباس‌های بلند عربی مشغولند. بازار طلا یکی از قدیمی‌ترین بازارهای دبی است بعد از بازار بازار بزرگ دبی (اَلسُوق اَلکَبیر) ، که در منطقهٔ بر دبی ودر کنار خور واقع شده‌است.

 

  • شهرکرد
 • تهران
 • مسکو
 • دهلی
 • دبی
 • پکن
 • مشهد
 • کوالامپور
 • آنتالیا
 • بانکوک
 • استامبول
 • تقويم
 • آرشيو
  «  آبان 1399    »
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

لینک های مفید

نرخ طلا و ارز

اخبار سایت

نظرسنجی

با کلیک روی g+1 ما را در گوگل محبوب کنید